Теорія електричних та магнітних кіл

Розрахунково-графічне завдання

з предмету

"Теорія електричних та магнітних кіл"
для підготовки молодшого спеціаліста за спеціальністю 123
"Комп'ютерна інженерія"
Розрахунок однофазних електричних кіл змінного струму

Зміст

1.     Методичні вказівки

2. Розрахунок електричних кіл синусоїдального струму. Застосування векторних діаграм

3.     Приклад розрахунку

4.     Література


1.    Методичні вказівки

Метою розрахунково-графічного завдання є остаточна перевірка засвоєння студентами розділу курсу "Розрахунок однофазних електричних кіл змінного струму". Приступати до виконання завдання треба після вивчення необхідного матеріалу і рішення достатньої кількості задач з  літератури, що рекомендується. При оформленні роботи варто приводити цілком текст завдання, задані й обумовлені параметри, вихідну схему з прийнятими літерними позначеннями елементів схеми. Схеми і діаграми повинні   бути   виконані   акуратно. Діаграми варто   креслити   на міліметровому папері за допомогою креслярських інструментів. Необхідно вказати масштаб, згідно якого відкладаються значення й одиниці їхнього виміру. При оформленні розрахунково-графічного завдання потрібно вказати необхідні розрахункові формули. Кінцевий результат повинний бути виділений із загального тексту. Кожен етап рішення повинний мати текстові пояснення. Результати обчислень записувати з точністю до третьої значущої цифри. На початку завдання варто привести коротку умову, розрахункову схему і деякі дані для свого варіанта. Обов'язково приводити розмірності всіх знайдених при розрахунку значень. Висновки формул і рівнянь, що маються в літературі, приводити в тексті розрахунково-графічного завдання не треба. На титульному листі розрахунково-графічного завдання  повинне бути зазначене найменування навчального закладу спеціальність, номер групи, прізвище та ініціали  студента. Наприкінці  роботи необхідно привести список використаної літератури, потім поставити дату і свій підпис.
Розрахунково-графічне завдання зроблене 15-ти варіантним. Варіант визначаться двома останніми цифрами шифру-номера студента.



2.    Розрахунок електричних кіл синусоїдального струму. Застосування векторних діаграм

Побудуйте векторну діаграму і визначите не зазначені у вихідних дані завдання величини (струми, напруги, активну потужність, опори, у тому числі вхідний опір двополюсника) за умови резонансу всього ланцюга.
Схеми і значення параметрів елементів двополюсників приведені в таблиці (опори задані в омах, струми - в амперах, напруги - у вольтах, потужності - у ватах).
Таблиця 
 



 3.    Приклад розрахунку

Вирішимо задачу варіанта 15.


4. Література

1.     Григоровський Є.П. Електротехніка, електроніка і мікропроцесорна техніка. Київ. Підручник у трьох частинах, 2006
2.     Данилов И.А., Іванов П.М. Загальна електротехніка з основами електроніки.  М.: Вища школа, 2004, 752с.
3.     Морозов А.Г. Електротехніка, електроніка й імпульсна техніка. М.: Вища школа, 1987,448с.
4.     Агасьян М.В., Орлів Е.А. Електротехніка й електричні виміри. - М: Радіо і зв'язок, 1983, 311с.
5.     Скаржепа В. А., Луценко А. Н. Електроніка і мікросхемотехніка. - К.: Вища школа, 1989.-431с.

6.     Герасимов В. Г. і ін. Основи промислової електроніки. - М. Вища школа, 1986, 243с.

Комментариев нет:

Отправить комментарий